24.09.2015 | Najzlato.sk

AKO SI VYBRAŤ „TIE“ PRAVÉ SVADOBNÉ OBRÚČKY

News

Prvým darom v manželstve, ktorý si navzájom vymeníme sú obrúčky. Tie nám pripomínajú moment, kedy sme si sľúbili večnú lásku. Sprevádzajú nás celým životom a kričia celému svetu: „ Milujem a som milovaný/á!“ V našej kolekcii sa nachádzajú nádherné prstene, ktoré sú pýchou nášho obchodu. Kto vie, možno sa práve v našej kolekcii nachádza symbol vášho šťastného manželstva.

Čo symbolizujú svadobné obrúčky?

Tieto predmety majú dejiny, ktoré sa tiahnu cez viaceré storočia a krajiny po celom svete. Prstene, teda aj obrúčky, majú kruhový tvar. Kruh v geometrickom chápaní nemá žiadny koniec – je symbolom nekonečnosti a ochrany. V prenesenom význame tak obrúčky symbolicky vyjadrujú snahu oboch partnerov byť navždy spolu a súčasne si navzájom pomáhať a chrániť sa. Celkom najstaršie zmienky o symbolike svadobných obrúčok pochádzajú z praveku, keď sa podarilo archeológom nájsť symboliku, ktorú možno s predpokladmi priradiť k zväzkom páru a rodiny. Malo ísť o postavičky zviazané drôtenými obručami. Symbol zväzku dvoch ľudí, železom zámerne pre jeho pevnosť. Postupne do dnešnej doby sa mohla táto symbolika prepracovať do zmenšeniny. Pre vyjadrenie hodnoty takéhoto zväzku sa už ľahko prechádza k drahým kovom. V podstate sa nemôžeme diviť, že sa postupne obruče menili na menšie a praktickejšie krúžky na prstoch.

Ako vybrať tie správne obrúčky?

Na výber obrúčok vplýva veľmi veľa faktorov. Hlavným a limitujúcim faktorom je cena, ktorú chceme investovať. Prvým krokom je teda stanovenie určitého cenového limitu, ktorý je ženích ochotný, resp. schopný zaplatiť, a nastáva fáza výberu konkrétnych obrúčok. Internetová stránka www.najzlato.sk ponúka nekonečný výber šperkov, obrúčky nevnímajúc.  Je možnosť vybrať z najrôznejších kombinácií materiálov, tvarov, šírok, kameňov.

Správna veľkosť

Na určenie veľkosti môžete využiť tabuľku, ktorá Vám pomôže určiť tú správnu veľkosť. V prípade, že sa do veľkosti predsa len netrafíte nezúfajte. Pri väčšine prsteňov sa dá ešte veľkosť zmeniť.

Žlté, biele, červené?

Klasické obrúčky sa zhotovujú zo žltého zlata. Kto má rád modernejšie šperky, siahne po bielych, alebo kombinovaných obrúčkach. Veľmi zaujímavo vyzerajú aj farebné kombinácie. Záleží len od vášho vkusu. 

Rada na záver

Svadba, ktorou začínate spoločnú cestu životom so svojím partnerom, je výnimočný deň. Svadobné obrúčky sú spojené nielen so svadobným obradom, ale aj s dlhými nasledujúcimi rokmi, kedy toho musia tieto symbolické prstene mnoho vydržať. Pri ich výbere teda postupujte spolovice srdcom a spolovice rozumom – asi tak, ako pri výbere partnera blush

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on