21.10.2015 | Najzlato.sk

3 dôvody prečo si vybrať šperk so zirkónom

News

Keď nabudúce uvidíte nádherný prsteň s lesklým kamienkom, nemusíte si hneď pomyslieť, že je hriešne drahý a určite si ho nemôžete dovoliť. Pokojne vás mohol zaujať cenovo dostupnejší zirkón. Pôvodne ide o minerál, v súčasnosti sa však pri výrobe šperkov používa skôr syntetický zirkón z laboratórií. Tento druh zirkónu sa postupne stal populárnou náhradou originálneho briliantu, čiže opracovaného diamantu. Prečo sme si šperky so zirkónom tak veľmi obľúbili?

1. Podobá sa na briliant

Voľným okom je prakticky nemožné odlíšiť neopotrebovaný zirkón od briliantu. Práve táto vizuálna podobnosť s drahým kameňom patrí medzi najlákavejšie vlastnosti zirkónu. Zirkón žiari rovnako ako briliant a dodáva dámam pocit, že nosia šperk so skutočným pokladom. Na kameň však treba dávať pozor, aby zbytočne nestrácal lesk a farbu.

 

2. Je lacnejší ako briliant

Dôležitým faktorom pri výbere šperku je väčšinou aj cena. Zirkón je podstatne lacnejší ako briliant a vzhľadom na to, že ich vizuálne vlastnosti sú prakticky totožné, kúpa zirkónu je z finančného hľadiska efektívnejšou voľbou. Môžete to využiť, keď budete kupovať zlatý zásnubný prsteň. Nie každá dáma sa uspokojí s maličkým kamienkom len preto, že je briliantový. Zirkón v prsteni bude za približne rovnakú cenu určite väčší a výraznejší ako briliant.

 

3. Farebná rozmanitosť zaujme

Zirkóny sa vyrábajú v rôznych farebných zhotoveniach. Okrem tradičných čírych sú najobľúbenejšie modré, ale možností je podstatne viac. Túto rozmanitosť najviac oceníte, keď si budete vyberať zlaté náušnice s kameňom. V e-shope Najzlato.sk máme k dispozícii zlaté náušnice s ružovými, fialovými či zelenými zirkónmi. Farbu náušníc tak môžete precízne dopasovať napríklad k spoločenským šatám. Žiarivé zirkóny dodajú vášmu zovňajšku pôsobivý glanc.

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on