15.10.2015 | Najzlato.sk

Prečo sú zlaté šperky výnimočné?

News

Zlato je odjakživa symbolom luxusu a prestíže. Ide o čistý prírodný materiál, ktorý pôsobí na ľudský organizmus veľmi priaznivo. Zlato nie je toxické, je ľahko tvarovateľné, neopotrebuje sa časom, nekoroduje a nestráca prirodzený lesk.

Množstvo spôsobov použitia

Odkedy ľudia spoznali tento hodnotný kov a možnosti jeho využitia, pripisujú mu rôzne, až magické vlastnosti. Starí Egypťania verili, že zlato im prinavráti mladosť a zabezpečí dokonalé zdravie. Stredovekí alchymisti pridávali zlatý prášok do vody a namiešavali nápoj, ktorý mal blahodarne pôsobiť na bolesť svalov a kĺbov. Zlato je dodnes značne využívané v medicíne a chirurgii.

Zlato nebolo nikdy masovo rozšírené, preto dobre poslúžilo na výrobu klenotov. Kto vlastnil zlatý šperk, mal v spoločnosti výraznú autoritu. Zlaté náušnice boli doménou žien s tým najvyšším postavením. Samozrejme, hodnotu tohto vzácneho kovu zvyšoval aj fakt, že sa pred nástupom moderného finančníctva používal ako platidlo.

 

Nie je zlato ako zlato

Meradlom čistoty zlata je počet karátov. Pri výrobe šperkov sa zlato kombinuje s inými kovmi, aby sa vylepšila jeho základná vlastnosť: krehkosť. Najčastejšie sa mieša so striebrom, niklom, zinkom a paládiom. Čisté zlato má 24 karátov, zliatiny majú zväčša 18 alebo 14 karátov. Zlučovaním čistého zlata s ďalšími prvkami vzniká populárne biele zlato či kombinované zlato.

Zlaté šperky v našom e-shope sú zárukou prvotriednej kvality. Nájdete u nás iba zlato s dostatočným počtom karátov, ktoré je vyhovujúce zo zdravotného hľadiska a nespôsobuje alergické reakcie. Naše zlaté šperky sú určené všetkým vekovým kategóriám: od najmenších po seniorov. Garantujeme, že Najzlato.sk ponúka len tovar od kvalitných značiek a overených dodávateľov.

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on