15.12.2015 | Najzlato.sk

TOP 5 výhod zlatých šperkov oproti bižutérii

News

V našich šperkovniciach sa čoraz častejšie vyskytujú produkty z bižutérie, ktoré nahrádzajú tradičné zlaté šperky. Bižutéria sa vyrába z rôznych materiálov: väčšinou zo skla, kovu či plastu. Azda jej najväčšou prednosťou je relatívne nízka cena. Nedajte sa ňou však zlákať. Existuje viacero dôvodov, prečo by ste sa nemali báť investovať do pravého zlatého šperku.

1. Zlato má podstatne vyššiu hodnotu

Zlato ako drahý kov je odjakživa symbolom prepychu. Dnes už je síce podstatne rozšírenejšie ako kedysi, na jeho finančnej a trhovej hodnote to však vôbec neubralo. Nezabudnite, že hodnota zlatých šperkov výrazne neklesne ani po dlhodobom používaní. Preto ich kedykoľvek môžete vymeniť naspäť za finančnú hotovosť.

 

2. Zlato značí vyšší spoločenský status

S cenou a hodnotou zlata súvisí fakt, že si ho nemôže dovoliť ktokoľvek. Zlaté šperky sú preto v spoločnosti vnímané ako súčasť istého spoločenského postavenia. Navyše, sú cenené aj pre ligotavý a pôsobivý vzhľad. Zlaté náušnice tak zaujmú už na prvý pohľad oveľa viac než náušnice z bižutérie.

 

3. Zlatý šperk vydrží dlhšie

Kvalitný zlatý šperk sa vyznačuje odolnosťou a trvácnosťou. Ak ho nosíte obozretne a zbytočne ho nepoškodzujete, vydrží vám dlhé roky bez straty lesku. Zlato je výbornou voľbou, ak si vyberáte šperk na celý život. Aj preto sú zlaté svadobné obrúčky mimoriadne obľúbené.

4. Zlato sa ľahko čistí a udržiava

Niekedy sa stane, že aj na zlatom šperku sa podpíše zub času. Avšak vzhľadom na pomerne jednoduchú údržbu zlata môžete tento problém rýchlo odstrániť. Profesionálnym čistením dosiahnete, že zlaté prstene a ich vzhľad nebudú mať ani po dlhšom čase žiadne chybičky krásy.

 

5. Zlatý šperk sa hodí na každú príležitosť

Chystáte sa na rande alebo dôležité pracovné stretnutie? Akokoľvek formálna či neformálna príležitosť, zlatý doplnok je dovolený vždy. Zlaté šperky sú väčšinou synonymom univerzálnosti a elegancie. A ženy vždy rady využijú možnosť vyparádiť sa.

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on