10.11.2016 | Najzlato.sk

VÝBER ZÁSNUBNÉHO PRSTEŇA

News | Poradenstvo

Popri všetkých tých krásnych pocitoch, ktoré ako zamilovaný muž cítite, by ste pri výbere zásnubného prsteňa mali myslieť aj na „drobnosti“ akými sú :
- veľkosť
- cena
- štýl
- dĺžka jeho doručenia, v prípade nákupu cez internet

Veľkosť zásnubného prsteňa

Trafiť sa do veľkosti, by pre tých, ktorých partnerka nosí rôzne šperky vrátane prsteňa nemal byť problém. Jednoducho v tichosti a nenápadne vezmite jeden z nich a veľkosť odmerajte. Ale ani pre tú druhú skupinu z vás by to nemalo znamenať veľké trápenie. Prsty svojej priateľky poznáte naspamäť a veľkosť jednoducho skúste odhadnúť. Aj keby váš typ nebol na prvý pokus správny, nevadí. Pre mnohé klenotníctva je úplnou samozrejmosťou, že veľkosť zásnubného prsteňa vedia prispôsobiť na mieru aj dodatočne.


 
Cena zásnubného prsteňa

Traduje sa, že cena zásnubného prsteňa by mala predstavovať trojnásobok vášho platu. Vyjadruje sa tým, ako veľmi si svoju priateľku vážite. Ak vám to však vaša finančná situácia nedovoľuje, tak na túto tradíciu zabudnite a investujete toľko, koľko môžete. Cena nie je až na toľko dôležitá, aby ste kvôli nej odložili vaše zásnuby na dobu, kedy si to budete môcť dovoliť. Nasleduje klišé, ale všetko z lásky ma oveľa vyššiu hodnotu, ako suma na účtenke z klenotníctva. Zásnuby sú  v živote jedinečný okamih a pre ženu nesmierne dôležitý. Snažte sa teda byť aspoň trošku romantický.

Je tu však ale iná tradícia, na ktorú by ste už zabudnúť nemuseli – ak ste už raz svoju milú požiadali o ruku, do roka by ste jej mali vystrojiť aj svadbu. V opačnom prípade jej budete musieť osviežiť pamäť novým prsteňom. Upozorňujeme, že počet zásnubných prsteňov na ruke vašej snúbenice neznásobuje vašu úctu k nej, ale len dookola opakujúce sa otázky. O čom? O termíne svadby!

Štýl zásnubného prsteňa

A sme pri tej najdôležitejšej časti, a to štýl prsteňa. Chcete si svoju priateľku vziať za ženu, čo znamená, že ju veľmi dobré poznáte, a tým pádom sa musíte minimálne vedieť orientovať v jej vkuse. Viete, ako sa oblieka, čo rada nosí, jej obľúbené farby, či má rada extravaganciu alebo práve naopak, jednoduchosť. Všetko to, čo už o nej viete vytvára mantinely, ktoré usmernia vašu voľbu a uľahčia výber. Poprípade sa poraďte s jej priateľkou, sestrou či inou blízkou osobou. Tie môžu vaše prípadné pochybnosti vyvrátiť alebo tľapnúť po pleci a povedať „správna voľba!“

Kúpa zásnubného prsteňa nie je až taká komplikovaná, ako sa zdá. Aj vy sami uvidíte, ktorý z prsteňov bude najviac vystihovať vašu polovičku. A či to bude zásnubný prsteň z bieleho zlata, s drahokamom, či diamantom, čírej farby alebo inej, dôležité je to, že to myslíte vážne a ponúknutím prsteňa jej zároveň ponúknete samého seba, rovnako jedinečného ako aj ona a budete jej počas celého života oporou a s láskou zdieľať krásy aj útrapy vášho spoločného života.

styly-prstenov-zasnuby

zdroj: http://originalnezasnuby.sk/

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on

A photo posted by Najzlato (@najzlato.sk) on